Připravte svoji zahradu na jaro

Jaro je za rohem a je konečně čas vyhrnout si rukávy a nasadit zahradní rukavice. Dali jsme dohromady seznam, který vám pomůže položit základy pro nádherně vypadající zahradu.    

Husqvarna - Připravte svoji zahradu na jaro

1. Uklidit, vyfoukat a vyhrabat

Jakmile roztaje poslední sníh a půda začne vysychat, je čas zahájit jarní úklid. Nejprve použijte hrábě nebo foukač listí, abyste odstranili vrstvu listí, která by se mohla začít rozkládat. Listy a zbytky organických látek jsou výtečnými přísadami do kompostu.

2. Odstranit plevel

Co nejdříve se zbavte plevelu, než mu slunce dodá sílu, aby začal růst. Z kultivovaných částí zahrady odřezejte odumřelé listy.

3. Nakypřit půdu

Kypřením půdy je docíleno lepšího vzhledu květinových záhonů a přístupu kyslíku ke kořenovým systémům rostlin. Ruční nářadí postačí pro obdělání menších záhonů, ale pokud pracujete na větších plochách, měli byste použít kultivátor. Je také možné připojit nástavec k některým typům vyžínačů Husqvarna, což znamená o jeden stroj méně ve vašem zahradním domku.

4. Prořezat stromy

Ovocné stromy se prořezávají, aby zůstaly zdravé a nesly ovoce. Prořezání by mělo být provedeno v průběhu jara, ale dbejte na to, abyste to neprováděli příliš brzy, protože by řez mohl při poklesu teploty pod bod mrazu zaschnout. Pamatujte si, že ovoce s peckami, jako např. třešně, meruňky, švestky a broskve nesmí být prořezávány v průběhu jara.
Nakypření půdy pomocí nástevce na vyžínači.

5. Ostříhat keře

Listnaté keře by měly být ostříhány v průběhu zimy, nebo brzkého jara. Jehličnaté keře je lépe ostříhat v průběhu růstového období, jednou na začátku jara a ještě jednou v průběhu léta.

6. Posekat trávník

Trávník potřebuje nějaký čas, aby se po zimě vzpamatoval, proto trávník nesekejte na příliš krátko při prvních sečeních. Výška trávníku 5 - 9 cm přispívá k pěknému, trvanlivému trávníku, který je připraven na zátěž.

7. Vyžnout okraje trávníku

Pokud chcete, aby váš trávník vypadal skutečně pěkně - nezapomínejte vyžínat trávu na okrajích.

8. Proveďte kontrolu motorového nářadí

Dbejte na to, aby bylo vaše zahradnické nářadí připraveno na novou sezónu. Nabijte všechno, co je třeba nabít a naostřete všechno, co má být ostré.

9. Příprava na ptactvo

Pokud chcete poskytnout domov ptákům na vaší zahradě, nyní je čas na postavení ptačí budky.

10. Uklid okolí domu

Když je uklizeno i prostranství kolem domu, je načase, můžete vyndali židli a užívali si první teplý, slunečný den se šálkem kávy v ruce.