POSEKÁM ZA VÁS

Výhody robotické sekačky Husqvarna Automower®

Dokonalý trávník bez práce

Žádný hluk

Členitost není na překážku

Členitý pozemek, svažitý terén nebo nepřízeň počasí? Robotickou sekačku to nezaskočí.Díky unikátnímu systému sečení a tichému motoru pracuje Automower® velmi diskrétně, tiše a tehdy, kdy si to přejete.Robotická sekačka si poradí s členitým nebo jinak neobvyklým tvarem trávníku. 
Výhody robotické sekačky Husqvarna Automower®

Robotické sekačky pro každou zahradu

Se sekačkami Husqvarna Automower® získáte spoustu volného času navíc. Místo sečení trávníku můžete trávit čas s rodinou a přáteli a provozovat příjemnější aktivity. A po celou dobu bude vaše robotická sekačka udržovat trávník v dokonalém stavu. Tiše a bez námahy, v dešti i na slunci. Každá zahrada je jedinečná. Mnoho různých modelů v široké řadě sekaček Automower® však pokryje vše od menších městských zahrad po náročné terény o ploše až 5000 m2. Zajištění kompletní péče o údržbu složitých trávníků se vzdálenějšími oblastmi a úzkými prostory je charakteristickým znakem sekaček Husqvarna Automower®.


Sekačeky Husqvarna Automower®

Chytřejší volba než kdy dřív

Všechny funkce sekaček Automower® byly pečlivě navrženy tak, aby byly co nejinteligentnější a co nejvíce uživatelsky přívětivé. Sekačky Automower®, věrné tradicím společnosti Husqvarna, využívají nejnovější technologie a současně nabízejí vynikající spolehlivost švédské techniky. Asistovaná GPS navigace a vestavěné senzory pomáhají přizpůsobit provoz sekačky v závislosti na faktorech, jako je růst trávy, počasí a komplikovanost oblastí sečení. Bez ohledu na to, jak členitou  máte zahradu, bude mít celý váš trávník vždy zdravý a udržovaný vzhled.

Sekačeky Husqvarna Automower®

Navrženo pro bezpečnost        

Všechny modely sekaček Automower® nabízejí vysokou úroveň bezpečnosti. Ta začíná u odolné konstrukce, jejímiž nezbytnými součástmi jsou pryžový nárazník, spolehlivá kuličková ložiska a bezkomutátorový motor. Při práci sekačky Automower® automaticky detekují objekty v dráze sečení, aby nedošlo k poškození nárazem. Břity nejsou pevně přimontované, ale otočné – a při kontaktu s jakýmkoli předmětem se okamžitě sklopí k žacímu kotouči. Automaticky se také odhalí jakákoli nevyváženost žacího systému (způsobená nesprávně nasazenými břity). 

Sekačeky Husqvarna Automower®

Světová jednička v robotickém sečení od roku 1995

Již od uvedení první sekačky Automower® před 25 lety je společnost Husqvarna známá jako světová jednička v oblasti robotického sečení. Jsme hrdí na to, že jsme zahájili robotickou revoluci – a dokud budou existovat trávníky, o které bude třeba pečovat, postaráme se o to, aby nikdy neskončila. Dnes lze robotickou sekačku od společnosti Husqvarna najít na více než 1,5 milionu zahrad po celém světě. Sekačky Automower® byly v externích testech a průzkumech opakovaně vyhodnocovány jako ty nejvýkonnější produkty na trhu.

Žádný hluk, žádné výfukové plyny, žádné starosti

Sekačka Automower® bude dobře vycházet s vaší zahradou i se sousedy. Sekačka udržuje trávník v dobrém stavu s využitím minimálního množství energie, nevyžaduje benzín ani olej a neprodukuje žádné výfukové plyny. Sekačky Automower® mají také nejnižší vnímanou hladinu hluku na trhu. Sečení ostrými břity zlepšuje přirozený růst a kvalitu trávy. Odřezky se vrací na zem jako hnojivo, takže čím déle bude sekačka pracovat, tím zdravější trávník bude. Jednoduše řečeno se jedná o přirozený způsob sečení trávníku – dnes i zítra.

Jak to funguje

Instalace

Instalace robotické sekačky je velmi snadná. Plochu, kterou chceme sekat, vymezíme ohraničujícím kabelem. Ukládá se pod nebo nad trávník, kde zcela zaroste trávou.

Sekačka v mobilu

Mobilní aplikace Automower® Connect umožňuje ovládat sekačku jedním prstem. Na svém telefonu můžete sledovat stav, sekačku zapnout, vypnout, měnit nastavení nebo monitorovat GPS polohu sekačky. 

Sekání

Trávník sekají tři ostré nože. Odstřižky trávy jsou jemné a drobné, zmizí v trávníku, kde působí jako hnojivo. Častým sekáním je pak dosaženo neustále krásného kobercového vzhledu trávníku. 

Nastavení

Seká ve dne v noci, v každém počasí přesně dle vašich potřeb. 

JAK PRACUJE?

Stébla trávy seká často po malých kouscích. Výsledkem je zdravější a hezčí trávník. 

Sekačka Automower®

ZÁKLADNÍ FUNKCE

 • Seká zcela samostatně.
 • Seká trávu po malých částech, často a efektivně.
 • Pracuje se skvělými výsledky i v deštivém počasí.

NAVÁDĚCÍ KABEL

 • Ohraničující a naváděcí kabel lze položit na trávník nebo zakopat do země. Na povrchu natažený kabel zmizí v trávě do několika týdnů.
 • Sekačka pracuje uvnitř ohraničené plochy.
 • Nabíjecí stanice vysílá signál do naváděcího kabelu, který vede sekačku na místa, kde seká a také do nabíjecí stanice.

ÚČINNÁ TECHNIKA SEČENÍ 

 • Tráva je uříznuta třemi tenkými noži ostrými jako břitva.
 • Tři volně zavěšené nože jsou upevněny na disku a snadno se vyměňují.
 • Nože se zasunují zpět pro minimalizaci škody v případě, že narazí na kámen, větev apod.
 • Travní odřezky jsou tak jemné a malé, že se nemusí sbírat.

SENZORY PRO ZVEDNUTÍ A NÁKLON

Senzory zvednutí a náklonu zvyšují bezpečnost sekačky. Pokud sekačka narazí do nějakého objektu, popojede zpět, otočí se a vybere si jiný směr jízdy. V případě nadzvednutí se nůž i sekačka okamžitě zastaví. 

NABÍJENÍ

Když je čas na dobití, najde sekačka nabíječku jednou ze tří metod:

 1. Zachycením signálu z antény nabíjecí stanice.
 2. Následováním naváděcího kabelu zpět k nabíjecí stanici.
 3. Sleduje hranici plochy, dokud nezachytí signál nabíjecí stanice.

CYKLUS SEČENÍ

 • Koncept spočívá v tom, že je tráva udržována ve stejné výšce.
 • Husqvarna Automower® automaticky najde cestu zpět do nabíjecí stanice.
 • Nabíjí se přibližně 60 minut.
 • Pokračuje v sečení, den za dnem bez ohledu na počasí (kromě sněhu).

SEKÁNÍ V NÁHODNÝCH VZORECH

 • Speciální programování není zapotřebí.
 • Poseká všechny oblasti, i když je trávník složitý nebo se na něm nachází stromy, květinové záhonky, úzké průchody atd.
 • Trávník je posekán z různých směrů, což pomáhá vytvářet krásný kobercový povrch.

PRŮLOMOVÉ VÝSLEDKY SEČENÍ 

Husqvarna Automower® používá na useknutí každého stébla trávy nože ostré jako břitva; výsledkem je zdravý zelený trávník, jakého nelze běžnými noži dosáhnout. Odřezky trávy působí jako přirozené hnojivo, které pomáhá udržet trávník svěží, zelený a bez mechu.

NÁVOD, JAK SI VYPOČÍTAT SKLON VAŠEHO TRÁVNÍKU

 1. Umístěte jeden konec vodováhy na zem a podržte ji horizontálně.
 2. Změřte vzdálenost od země na konci vodováhy ve vzduchu. Tato vzdálenost dělená délkou vodováhy představuje sklon v %. Pokud jste naměřili 10 cm a délka vodováhy je 50 cm, tak je sklon 20 %.